KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13682026
nr 1368 2026
Wladyslaw Chmielinski
(1911-1979), Polen
Akvarell, S: t Anna Kyrkan, Warszawa. Signerad. Motivet: 33x23 cm
Wladyslaw Chmielinski, polsk bildkonstnär född 1911, död 1979.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 14 december 2020
kl 19:16:13
2.000 kr
2.400 kr
2.200 kr
- Klassiska
14 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Wladyslaw Chmielinski
Läs mer om Wladyslaw Chmielinski